Festyn Rodzinny - START: 21.09.2018, godz. 16:00. Zapraszamy!!!
Nowy, dodatkowy adres naszej witryny.
Festyn Rodzinny - START: 21.09.2018, godz. 16:00. Zapraszamy!!!
Nasi absolwenci.
Nasi absolwenci – nasza duma.
Imprezy szkolne.
Od zabaw w gronie uczniowskim do dużych przedsięwzięć.
Wycieczki krajowe i zagraniczne.
Dni Języków Obcych w naszej szkole.
Klasy mundurowe.
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.
Festyn Rodzinny
Wycieczki klasowe.

kalendarz szkolny

filmy

plan lekcji

edziennik

bip

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, które odbyły się 9 lutego 2018 roku, w ramach programu „Safer Internet”. Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

GALERIA ZDJĘĆ  z DBI 2018

FILM z DBI 2018

Z tej okazji w sali gimnastycznej można było obejrzeć przedstawienie, przygotowane przez uczniów naszej szkoły, pod opieką pani Joanny Grębockiej i p. Małgorzaty Markiewicz. Treści, jakie przekazali bohaterowie z pewnością trafiły do każdego. Aktorzy przypomnieli zasady bezpiecznego serfowania w sieci oraz wymienili główne zagrożenia, jakie czekają na każdego w Internecie. W tym dniu odbyła się także audycja radiowa poświęcona powyższej tematyce.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu odbyły się również dwa konkursy szkolne, zorganizowane przez p. Joannę Grębocką i p. Ewę Kołodziej.

W konkursie na plakat pt. „Bezpieczny Internet”, dla klas pierwszych Szkoły Podstawowej

I miejsce zdobyła ALEKSANDRA NOWACZYK z klasy I B

II miejsce DOMINIKA ŚWIERSKA z klasy 1B

III miejsce WIKTORIA ZIARNECKA z klasy 1C

W konkursie na plakat pt. „Bezpieczny Internet”, dla klas 7 Szkoły Podstawowej i 2,3 gimnazjum

I miejsce zdobyła Martyna Walczak z klasy 2D

II miejsce Anita Sochacka z klasy 2C

III miejsce Aleksandra Weber z klasy 3A

W konkursie na prezentację multimedialną pt. „Jak chronić się przed zagrożeniami w Internecie?

I miejsce zdobył Paweł Łopaciński z klasy 2B

II miejsce - Mateusz Gnutek z klasy 2B

III miejsce - Alicja Miler z klasy 2A

Gratulujemy!

W ramach akcji promowania bezpiecznego korzystania z Internetu w szkole, przez ostatnie półrocze realizowaliśmy też wiele inicjatyw, mających na celu bezpieczne i pozytywne wykorzystywanie nowych technologii przez dzieci i młodzież, a także przestrzeganie ich przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci.

Na koniec raz jeszcze przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa w Internecie:

1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego.
  2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób.
  3. Ostrożnie pobieraj pliki z sieci, unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail.
  4. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć.
  5. Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych.
  6. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr.
  7. Czytaj regulaminy.
  8. Sprawdzaj, czy strona. do której się logujesz, ma zabezpieczenie SSL.
  9. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.
  10. Traktuj innych tak, jak sam byś chciał być traktowany.
  11. Pamiętaj o odpowiedzialności za czyny i słowa, ponieważ anonimowość w sieci jest pozorna.

GALERIA ZDJĘĆ  z DBI 2018

FILM z DBI 2018