Informujemy, że obowiązki wychowawców klasy I w roku szkolnym 2018/2019 będą pełniły następujące osoby:

Klasa I A mgr Małgorzata Burnat
Klasa I B mgr Agnieszka Laskowska
Klasa I C mgr Karolina Pilarska
Klasa I D mgr Ewa Zinkiewicz

Oddziałem „0” opiekować się będzie mgr Aleksandra Ziółkowska.

Spotkanie organizacyjne połączone z ogłoszeniem podziału na klasy odbędzie się w terminie 4-7.06 2018. Proszę na bieżąco śledzić informacje na stronie www.sp8ino.edu.pl, gdzie około 20 maja pojawi się dokładny termin wraz z godziną.

Serdecznie Państwa zapraszamy!

W dniu 9 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 16 w Inowrocławiu odbył się Etap Miejski „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy.

6 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna już XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego organizowanego z okazji XXII Sejmiku Ekologicznego.

GALERIA ZDJĘĆ

W konkursie uczestniczyło 29 uczniów klas gimnazjalnych z siedmiu szkół miasta i powiatu Inowrocławskiego. Ich wiedza ekologiczna poddana została sprawdzeniu podczas testu.

Rozstrzygniecie konkursu oraz wyniki ogłoszone zostaną w trakcie XXII Sejmiku Ekologicznego, który odbędzie się dnia 9 maja o godzinie 10.00, na który zapraszamy wszystkich uczestników konkursy, wraz z opiekunami.

Uczennice klasy IIIa odniosły sukces w VIII Powiatowym Konkursie Języka Rosyjskiego organizowanym przez III LO w Inowrocławiu. Celem konkursu jest krzewienie wiedzy o Rosji, tradycjach i obyczajach oraz prezentowanie umiejętności posługiwania się językami rosyjskim. Dla młodzieźy uczącej się w naszej szkole języka rosyjskiego zorganizowano konkurs polegający na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką na temat: "Przysłowia i powiedzenia rosyjskie". Uczniowie klas: IIc, Ile i IIIa wykazali się pomysłowością i zdolnościami plastycznymi. Ich prace moźna podziwiać w sali 112. Najlepsze z nich zostały przekazane na konkurs powiatowy. II miejsce zdobyła Karina Wawrzyniak (IIIa), a wyróźnienie otrzymała Aleksandra Weber (IIIa). 21 kwietnia dziewczęta wzięły udział w uroczystości wręczenia nagród w III LO.

Oto ich prace:

Dnia 13 kwietnia, jak co roku w naszej szkole, odbył się konkurs matematyczny "Burza Mózgów". Udział w nim wzięli uczniowie klas szóstych szkół podstawowych z Inowrocławia i powiatu inowrocławskiego.

GALERIA ZDJĘĆ
Przybyłych uczniów i ich opiekunów powitał Pan Dyrektor Jacek Deskiewicz. Po części oficjalnej uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań.
Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej i grupowej. Wiele emocji dostarczyła uczestnikom konkurencja grupowa, w której uczniowie poza wiedzą i umiejętnościami matematycznymi musieli wykazać się sprawną współpracą i dobrą organizacją.

Organizatorami konkursu były nauczycielki: Małgorzata Pierańska, Anna Marceniuk-Stoffels i Jolanta Borowska.

maj 2018