Aktualności

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

                24 marca grupa uczniów z naszej szkoły wraz ze wspaniałą nauczycielką geografii panią Ewą Wierzchowską i nie mniej wspaniałą, kreatywną anglistką panią Mirosławą Husevą wyruszyli na rajd, by w ten sposób przywitać wiosnę i utopić marzannę. Trasa, która rozpoczęła się w Mątwach, wiodła przez Sikorowo, zakończyła się w Łojewie i dostarczyła wiele emocji.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ

Spacer po błotnistym brzegu Noteci okazał się nie lada wyczynem, ale na szczęście nikt nie zaliczył kąpieli.  Wszyscy byliśmy zaskoczeni pięknem krajobrazu i z uwagą szukaliśmy wiosny. W trakcie drogi nie obyło się bez śmiechów i muzyki, każdy znalazłby coś dla siebie.

                Każda  grupa uczestnicząca w rajdzie miała swoją marzannę. Ósemkowicze również. Zrobili ją niezastąpieni Zuzka i Wojtek. Filip chyba trochę za bardzo wczuł się w klimat i również postanowił zostać marzanną, na szczęście nikt go nie utopił. Niestety, pozostałe nie miały tyle szczęścia.

                Po dotarciu do celu cała drużyna wypiła herbatę i zjadła pyszną grochówkę.  Niektórym uczniom przypomniały się harcerskie czasy i nie tracąc ani chwili, rozpoczęli koncert piosenek.  Szaleństwo trwało nadal. Zuza, Iga, Klaudia i Wojtek postanowili zostać .... Smerfami i ich twarze przybrały niebieskawą barwę.

                Tematem do dyskusji okazał się powrót. Niestety, do Inowrocławia uczestnicy wracali autokarem.  Klaudia i Wojtek postanowili jeszcze bardziej rozluźnić luźną atmosferę i dali popis swoich "umiejętności" wokalnych, śpiewając "Krajkę" i inne harcerskie utwory. Szybko dołączyli do nich inni, również młodzież spoza Ósemki.

                Wszyscy uczestnicy, choć zmęczeni, ale szczęśliwi, nie do końca chcieli się rozstawać. Wyrazili szczerą chęć i zapał, aby zostać członkami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i brać udział w następnych rajdach. Zapytani o przeżycia, chórem odpowiedzieli  "BYŁO WSPANIALE!".

                                                                                                                             Klaudia Halak VII a

Można i tak ... powitać wiosnę

            24 marca grupa uczniów z naszej szkoły wraz ze wspaniałą nauczycielką geografii panią Ewą Wierzchowską i nie mniej wspaniałą, kreatywną anglistką panią Mirosławą Husevą wyruszyli na rajd, by w ten sposób przywitać wiosnę i utopić marzannę. Trasa, która rozpoczęła się w Mątwach, wiodła przez Sikorowo, zakończyła się w Łojewie i dostarczyła wiele emocji. Spacer po błotnistym brzegu Noteci okazał się nie lada wyczynem, ale na szczęście nikt nie zaliczył kąpieli.  Wszyscy byliśmy zaskoczeni pięknem krajobrazu i z uwagą szukaliśmy wiosny. W trakcie drogi nie obyło się bez śmiechów i muzyki, każdy znalazłby coś dla siebie.

            Każda  grupa uczestnicząca w rajdzie miała swoją marzannę. Ósemkowicze również. Zrobili ją niezastąpieni Zuzka i Wojtek. Filip chyba trochę za bardzo wczuł się w klimat i również postanowił zostać marzanną, na szczęście nikt go nie utopił. Niestety, pozostałe nie miały tyle szczęścia.

            Po dotarciu do celu cała drużyna wypiła herbatę i zjadła pyszną grochówkę.  Niektórym uczniom przypomniały się harcerskie czasy i nie tracąc ani chwili, rozpoczęli koncert piosenek.  Szaleństwo trwało nadal. Zuza, Iga, Klaudia i Wojtek postanowili zostać .... Smerfami i ich twarze przybrały niebieskawą barwę.

            Tematem do dyskusji okazał się powrót. Niestety, do Inowrocławia uczestnicy wracali autokarem.  Klaudia i Wojtek postanowili jeszcze bardziej rozluźnić luźną atmosferę i dali popis swoich "umiejętności" wokalnych, śpiewając "Krajkę" i inne harcerskie utwory. Szybko dołączyli do nich inni, również młodzież spoza Ósemki.

            Wszyscy uczestnicy, choć zmęczeni, ale szczęśliwi, nie do końca chcieli się rozstawać. Wyrazili szczerą chęć i zapał, aby zostać członkami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i brać udział w następnych rajdach. Zapytani o przeżycia, chórem odpowiedzieli  "BYŁO WSPANIALE!".

                                                                                              Klaudia Halak VII a

  O NAS:

zklasa

 

bez przemocy

 

wfzklasa

 

etwinning

 

certyfikat kzs

 

erasmus

Kalendarz

marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31