Czy warto odwiedzić kanion Sapadere?

Jeszcze całkiem niedawno, kanion Sapadere był lokalną atrakcją. Atrakcją, która była niewielka. Wiedzieli o tym tylko mieszkańcy mieszkający niedaleko. Ale w 2008 roku wszystko się zmieniło, gdyż ten piękny zakątek Tureckiej przyrody został specjalnie przygotowany dla turystów. Całość została przygotowana tak, aby każdy turysta mógł wygodnie odwiedzić i zobaczyć ten kanion. Aby było to możliwe pojawiły się schody, podesty, barierki. To sprawiło, że każdy może odwiedzić ten kanion. Dzięki temu nie jest on dzikim, nieprzyjaznym i zapomnianym przez wszystkich miejscem. W sezonie turystycznym tętni życiem. A i poza sezonem przyciąga odwiedzających.

Sama specjalnie przygotowana dla trasa nie jest wyjątkowo długa. Do dyspozycji turystów zostało oddane ponad 350 metrów kanionu. Nie tylko długość trasy, ale i fakt, że wszystko zostało przygotowane w niezwykle profesjonalny sposób sprawia, że miejsce to jest chętnie odwiedzane. Z racji mikroklimatu panującego w kanionie oraz dobrze przygotowanej trasy, wybierany jest bardzo chętnie przez osoby starsze, czy całe rodziny z dziećmi. Zwiedzanie tego kanionu jest super atrakcją i warto się na nią zdecydować.

Ulga od upału i piękne widoki

Kanion Sapadere znajduje się w pobliżu Alanyi i można do niego dotrzeć na kilka sposobów. Można zdecydować się na podróż na własną rękę, można też wybrać się na zorganizowaną wyprawę i to jest najwygodniejszy sposób. Fakultatywna wycieczka do Kanionu Sapadere to świetna atrakcja i na dodatek niezwykle wygodny sposób, aby zwiedzić ten kanion. W planie tej wycieczki jest nie tylko zwiedzanie samego kanionu. Można liczyć też na inne atrakcje, w które okolica obfituje.

Wszyscy, którzy gorzej znoszą upały w Turcji docenią tą wycieczkę. Obecność w kanionie przynosi ulgę od upału. Panuje tutaj specyficzny mikroklimat. Wystarczy wspomnieć, że wilgotność powietrza jest tutaj zdecydowanie niższa niż w Alanyi. Dodatkowo także temperatura powietrza jest niższa. Pod podestami płynie woda. To wszystko sprawia, że zwiedzanie tego kanionu jest tak bardzo przyjemne. Przyjeżdżając tutaj można naładować akumulatory, odpocząć od upału, zrelaksować się. Odważne osoby mogą skorzystać z kąpieli na końcowym odcinku zwiedzania kanionu. Odważne osoby, dlaczego? Przyczyna jest prosta. Woda w tym kąpielisku jest chłodna, żeby nie powiedzieć – zimna. Ma tylko 12 stopni Celsjusza. I to odstrasza niektórych śmiałków. Dla innych jest niesamowitym magnesem.

To niebywałe, że jednego dnia możemy być zarówno nad morzem jak i w górach. Gwarantuje nam to położenie Alanyi. Rano można jechać w góry, zwiedzać Kanion Sapadere a po powrocie udać się na plażę i zażyć kąpieli czy to w morzu, czy na słońcu. Świetna metoda na spędzanie wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *