Czym jest odtruwanie organizmu?

Odtruwanie organizmu, czyli detoksykacja jest to to pierwszy krok do wyjścia z nałogu. Można jej się poddać w przypadku problemów alkoholowych, narkotykowych lub po zażyciu innych szkodliwych substancji wyskokowych lub psychoaktywnych. Detoks to początek drogi w oczyszczaniu organizmu i przygotowanie do dalszej terapii. Odtruwanie poza oczyszczeniem organizmu niweluje nieprzyjemne skutki i objawy odstawienia środków powodujących uzależnienie.

Jak poddać się detoksykacji?

Zaprzestanie zażywania szkodliwych substancji na własna rękę może spowodować zagrożenie dla osoby chorej, dlatego przerwanie ciągu zawsze powinno odbywać się pod opieką lekarza i zespołu medycznego.

Każdorazowe zażycie substancji psychoaktywnych lub alkoholu wybija organizm z ustalonego rytmu i zaburza jego działanie, dlatego też detoks jest potrzebny do przywrócenia zdrowia i kontynuacji terapii. Wszystkie osoby, które zmagają się z jakimkolwiek problemem alkoholowym lub nadużyciem narkotyków, czy dopalaczy powinny skorzystać z detoksu. Nawet jeśli jest to tylko sporadyczne używanie może ono spowodować problemy zdrowotne albo przyczynić się po popadnięcia w prawdziwy nałóg.

Kroki w procesie detoksykacji

Wybór ośrodka, nie jest bez znaczenia. Detoksykacja powinna odbywać się w placówkach leczniczych, które dysponują zarówno wykwalifikowaną kadrą medyczną, jak również warunkami pobytowymi pozwalającymi na właściwą opiekę nad pacjentami.

Pierwszy krok po przyjeździe pacjenta to rozmowa z terapeutą, kolejny to badania biochemiczne. Na tej podstawie dobiera się właściwy, indywidulany plan leczenia pacjenta.

Dla odpowiedniego komfortu pacjenta w procesie oczyszczenia i powrotu do zdrowia ważne są również odpowiednie warunki lokalowe, pobytowe w ośrodku.

W Detoks Fenix pacjenci dostają zakwaterowanie w pokojach 1 bądź 2 osobowych. W przypadku detoksu alkoholowego proces odtruwania jest realizowany w 3 wariantach

  • detoks standard w sali 2-osobowej
  • detoks VIP – sala 2-osobowa
  • detoks First Class – sala 1-osobowa

Detoksykacja bez względu na wiek

Problemy z uzależnieniem dotykają coraz młodszych pacjentów. To nie tylko problem osób dojrzałych, ale także nastolatków borykających się z problemami (alkoholizm, narkomania, dopalacze).

W Detoks Fenix prowadzona jest terapia bez względu na wiek. Kadra medyczna, doświadczenie pozwalają świadczyć opiekę dla pacjentów w każdym wieku.

Walka z nałogiem, aby okazała się skuteczna musi być realizowana przy wsparciu specjalistów. Detoksykacja na „własną rękę” – bez wsparcia medycznego może być katastrofalna w skutkach dla zdrowia psychicznego i organizmu pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *