Jak zadbać o swoją skórę twarzy?

Skóra naszej twarzy jest narażona na liczne czynniki zewnętrzne, takie jak wysoki nateżęnie promieni słonecznych. W tej sytuacji jedną z lepszych możliwości, jest zastosowanie okularów antyrefleksyjnych do samochodu. Czy myślałeś kiedyś o tym, jak stosowanie zwykłego mydła, którego używasz do mycia rąk, wpływa na skórę Twojej twarzy? Logicznie myśląc, skoro nasza skóra potrzebuje oczyszczenia, to czemu by nie traktować jej mydłem, które służy do usuwania bakterii i zanieczyszczeń z powierzchni naszej skóry? Przecież nasze babcie, prababcie i ich praprababcie nie miały dostępu do kosmetyków, z których dziś korzystamy z nadzieją, że nasza skóra stanie się jędrna, prawidłowo nawilżona i rozświetlona, a mimo to radziły sobie z codzienną pielęgnacją. Przyjrzyjmy się tej sytuacji nieco bliżej i sprawdźmy, czy mycie twarzy mydłem to jeden z głównych grzechów popełnianych w codziennej pielęgnacji skóry twarzy.

Szkodliwa strona mydeł zasadowych

Nasza skóra pełni funkcję ochronnę dla naszego organizmu. Ochronny płaszcz lipidowy, który znajduje się na jej powierzchni, sprawia, że drobnoustroje nie przedostają się w głąb naszego organizmu poprzez pory skóry i ujścia gruczołów umiejscowionych w skórze właściwej i warstwie podskórnej. Warstwa lipidowa charakteryzuje się kwaśnym odczynem pH, dlatego stosowanie mydeł zasadowych wpływa negatywnie na jej stan. Jeśli choć raz w życiu zdarzyło Wam się myć twarz mydłem zasadowym, z pewnością zauważyliście, że skóra po takim zabiegu staje się widocznie napięta i przesuszona. Dzieje się tak dlatego, że mydła zasadowe zmieniają naturalne pH skóry, a to prowadzi do problemów takich jak; nadmierna praca gruczołów łojowych (tłusta, świecąca się skóra) oraz występowanie miejscowych stanów zapalnych na powierzchni skóry (trądzik). Choćbyśmy próbowali zatuszować to naszym ulubionym kremem regenerującym lub nawilżającym, nasza skóra nie zapomni nam tego małego ataku. Skoro mydło wpływa niekorzystnie naszą skórę, jakich kosmetyków powinniśmy używać?

Okulary antyrefleksyjne do samochodu – które wybrać?

Zastanawiasz się, jak jeszcze zadbać o kondycję swojej skóry? W takiej sytuacji warto zapoznać się z dostępnymi produktami z kategorii okulary antyrefleksyjne do samochodu. Rozwiązania tego rodzaju charakteryzują się nie tylko konkurencyjną ceną, ale również najwyższą jakością.  Prowadzenie pojazdu w pełnym słońcu nie należy do najbardziej komfortowych czynności nawet, jeśli uwielbiamy podróżować.  Właśnie dlatego praktyczną opcją pozostaje wybranie modnych okularów antyrefleksyjnych do samochodu, aby przemierzana droga była maksymalnie widoczna, a my bezpieczni.