Katastrofalna pierwsza randka

Kiedy wyobrażasz sobie pierwszą randkę, prawdopodobnie myślisz o wspaniałym czasie, który spędzisz z ukochaną. W rzeczywistości nie zawsze tak się dzieje. Bycie przygotowanym na nieudaną randkę to rzadkość. Wszyscy zakładają, że będzie ona idealna. Zawsze dobrze jest przemyśleć co możesz zrobić, gdy zła randka dobiega końca. Jeśli uważasz, że randka była zła, nigdy nie zakładaj, że druga strona też tak uważa.

Pierwsza zasada zakończenia złej randki: nigdy nie być niegrzecznym. Czasami ludzie po prostu do siebie nie pasują, co tworzy niezręczną atmosferę. Ale nie jest to niczyja wina. Bycie niegrzecznym nie pomoże. Sprawi tylko, że będziesz wyglądać na głupca. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, to pogorszyć niezręczną sytuację i zdenerwować osobę, z którą jesteś. Najlepszym sposobem radzenia sobie ze złą randką jest bycie uprzejmym i zakończenie jej najlepiej jak potrafisz. Jeśli jesteś w restauracji, możesz przyspieszyć randkę, pomijając deser i kawę. W razie potrzeby możesz powiedzieć, że nie czujesz się dobrze, ale ten plan ucieczki powinien być stosowany tylko w ekstremalnych okolicznościach.

Jeśli chodzi o pożegnanie, nie sugeruj ani nie mów, że chciałbyś je ponownie zobaczyć, jeśli absolutnie nie masz takiego zamiaru. Uczciwość jest zawsze najlepszą polityką, nawet jeśli oznacza to bycie stanowczym. Nie popełnij błędu zbytniego angażowania się w dyskusję. Nie tłumacz, dlaczego nie chcesz umawiać się na drugą randkę; po prostu wyrażaj swoje uczucia w uprzejmy sposób, ale pozostań stanowczy. Na przykład podaj taki powód: nie czułeś chemii między wami. Nie ma sensu krzywdzić i dyskutować o wadach swojej randki; ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest stworzenie konfliktu.

Jeśli jesteś osobą, która uznała, że randka poszła dobrze, tylko po to, by odkryć, że osoba, z którą byłeś, myślała, że była okropna – nie możesz brać tego sobie do serca. Staraj się nie reagować źle, gdy jesteś zawiedziony. Jeśli to możliwe, wyobraź sobie, jak byś się czuł, będąc w związku z kimś, kto nie czuje się tak samo jak ty. Lepiej być zawiedzionym na pierwszej randce niż kilka miesięcy później, kiedy czujesz silniejsze emocje. Chociaż może to być trudne, posłuchaj powodów, dla których nie chcesz umawiać się na kolejną randkę. Być może są to rzeczy, których nie byłeś świadomy i nad którymi mógłbyś popracować.

Nieudane pierwsze randki są zwykle spowodowane tym, że dwie osoby po prostu do siebie nie pasują. Gdy zdobędziesz doświadczenie w randkowaniu, wiedza o tym, jak zakończyć randkę, zarówno dobrą, jak i złą, stanie się dla ciebie nieco łatwiejsza.

Artykuł powstał podczas opracowania z https://tinyurl.com/2p9y6ejh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *