Zaczynasz przygodę z tenisem? Sprawdź, co kupić!

 

Tenis ziemny to sport, który ma wielu fanów. Gdy także chcesz rozpocząć przygodę z tenisem, sprawdź, jakie wyposażenie kupić! Zwykle dla osoby początkującej wystarczy rakieta tenisowa w cenie około 200 złotych, natomiast droższe rakiety warto wybrać wtedy, gdy poszukuje się bardziej zaawansowanego modelu. Warto jednak pamiętać o tym, że na start wcale nie trzeba przeznaczać na sprzęt do tenisa wysokiej sumy. Dzisiaj tenis jest jednym z chętnie wybieranych sportów. Na jego popularność mają również wpływ sukcesy polskich tenisistów jak Agnieszka Radwańska, Iga Świątek czy Łukasz Kubot. Aby zacząć grę, potrzebne jest odpowiednie wyposażenie, które może zaoferować sklep tenisowy. Co trzeba kupić, aby zacząć grę?

Rakieta tenisowa

To podstawowy sprzęt dla każdego tenisisty. Do dyspozycji jest szeroka gama różnych rakiet tenisowych, które przeznaczone są również dla osób początkujących. Można kupić je w cenie już od około 100 zł, dlatego nie trzeba wcale przeznaczać na ten cel sporej sumy. Sklep tenisowy może zaoferować wiele typów rakiet. Dla osób początkujących warto wybrać model lżejszy, o większej główce, rączce o konstrukcji pasującej do wielkości dłoni. Można kupić także rakiety z gotowym naciągiem – od razu przygotowane do gry. Obecnie dostępne na rynku rakiety tenisowe dotenisa.pl charakteryzują się najwyższą jakością oraz dostępnością odpowiednich wielkości i rozmiarów. Z tego też względu każda z zainteresowanych osób znajdzie dla siebie podstawowy asortyment wyposażenia torby na trening i będzie mogła cieszyć się z gry w tenisa w każdej wolnej chwili.

Piłki tenisowe

Piłki do tenisa to drugi niezbędny do gry element. Nie każdy początkujący tenisista zdaje sobie sprawę z tego, że w sprzedaży dostępne są piłki w różnych wariantach, które dobiera się również w zależności od zaawansowania zawodnika. Dla początkujących osób sklep tenisowy może polecić miękkie, wolniejsze piłki. Specjalne piłki do tenisa polecane są także dla dzieci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *